O MNĚ

Ráda bych se Vám představila.

Klara Patockova

Jmenuji se Klára Patočková, narodila jsem se v Plzni a okolnosti mě zavedly do Prahy, kde bydlím a žiji se svým manželem a dvěma dětmi – dvojčaty.

K technice shiatsu jsem se dostala díky svým dětem, když byly malinké bylo to s nimi hodně náročné a já to psychicky nezvládala. Zároveň jsem měla i různé fyzické projevy – počínající onemocnění, různé chronické obtíže…a tak jsem navštívila dva víkendy se Shiatsu, které mě naprosto získalo. Už při prvním víkendu jsem se dozvěděla o jednom bodu na zmírnění bolestí, který prostě fungoval a funguje dodnes. Pak jsem nastoupila tříleté studium Shiatsu u Darji Havelkové. Ale označení studium není dost přesné. Jednalo se především o práci na sobě, o poznávání sebe sama a vnitřním vývoji.

Při masáži shiatsu se na ošetřovaného naladím, vedeme pohovor o jeho obtížích ať už fyzických (bolesti, nemocech) či psychických (doma, v práci…), samozřejmě pouze do té míry, do jaké klient sám chce. Už tento pohovor je léčivý. Pak proběhne krátká diagnostika podle které se rozhoduji, které dráhy budu ošetřovat.

Při ošetření používám tlak palců a dalších prstů, lokty, při větším zatuhnutí i kolena případně bosonohé shiatsu. Mívám připravené ladičky (fonoforéza), které se úderem rozvibrují a vibrující přikládají na body na těle, kde díky svojí vibraci působí hodně do hloubky. Vibrace tak může uvolnit hluboké fyzické i psychické (především emoce) “usazeniny”, umožní pak hladký průběh energie dráhou a tím nastane samoléčení těla.

Několik let navštěvuji semináře lektorky Feng-yún-Song, která se věnuje autoterapii hlasem a dechem. Tyto semináře mi pomáhají jak v mé osobní rovině a tak v práci s klienty shiatsu, kdy se mi prohlubuje a zpřesňuje vnímání a “naslouchání” klienta.

V roce 2013 jsem podnikla cestu do Indie, kterou vnímám jako velmi intenzivní transformaci.  Tato cesta ovlivnila všechny aspekty mého života, tedy i praxi shiatsu a terapií. Indové mi ukázali jak si hrát, jak si užívat přítomný okamžik. Zvu Vás tedy ke společnému přítomnému okamžiku při shiatsu nebo jiné terapii v mojí masérně. Těším se na Vás a na Vaše přítomné okamžiky.

Ve všech svým aktivitách pracuji hlavou i tělem, mým cílem je mít činnosti v harmonii s mojí osobou. To znamená, že určitý typ činnosti více naplňuje moji vnitřní ženu a jiný zase vnitřního muže, dohromady tak vzniká harmonický celek.

Další významnou cestu jsem podnikla v roce 2017 a to do Iránu. Tady na mě dýchla dávná historie Perské říše (tvořila větší část dnešního Iránu), místa jako Persepolis, Shiraz, Esfahan atd. Zde se dříve uctíval Zoroastrismus (Tak pravil Zarathustra), který uctívá přírodní elementy a zákony. Tato cesta po Perské říši mi ukázala a odhalila mnoho aspektů a mých vnitřních programů a předsudků. Doslova mi otevřela oči a některá témata od té doby vnímám zcela odlišně než předtím.

Ing. Klára Patočková, 2018

 

Vzdělání:

– Darja shiatsu school a kursy Inge Schubert 2008- 2010 (shiatsu, reiki),
– Masérská škola EduSpa College (manuální lymfodrenáž, Indická masáž hlavy)
– Kurs rétoriky a vědomé komunikace
– Kursy Borise Tichanovského (pobyty pro regeneraci kloubů a páteře, cvičení na oči – vylepšování zraku, reiki a další)
– Základní kurs reflexní terapie (Pataky)
– Kursy Autoterapie hlasem a dechem paní Feng-yun Song 2010-2018
– Kurs nového shiatsu 2015-2016 – Jan Pletánek (shiatsu, viscerální terapie, shintai atd.)
– Kraniosakrální terapie (kurs 2016) Masérská škola EduSpa College, lektor Robert Al Aref

 

– Vysoká škola ekonomická – titul Ing. ekonomie (Dipl.práce na téma Marketingová strategie dovozce francouzských sýrů)
– The Open University – studijní obor Marketing (Závěrečná práce na téma Marketingové strategie nejposlouchanějšího rádia)
– Pracovní a jazykové pobyty v Německu – Lázeňské město Kellenhusen, 3 letní sezóny
– Přírodovědecká fakulta: Kurs Svět buňky

Navštívené země: USA, Mexiko, Čína, Indie, Irán, Norsko, Finsko, Švédsko, Dánsko,  Švýcarsko, Zakarpatská Ukrajina, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Itálie, Polsko, Řecko, Španělsko, Rakousko, Německo (opakovaně studentská brigáda v gastronomii na pobřeží Baltu), Francie (studentská brigáda s výukou AJ).

 

Reference